Fuglehundklubbens formål er i første rekke sosialt samvær og å utvikle gode jakthunder. Klubben ble stiftet 22. februar 1985.

Klubben arbeider for:

  • å fremme interessen for fuglehunden og forbedre den.
  • å bedre dressur og riktig behandling av hunden.
  • å fremme kjennskap til og respekt for alle lover og regler som omhandler hundeeierens ansvar og plikter.

For 2021 har vi følgende styre og verv i klubben:

Styret:

  • Leder: Arnfinn Frengstad, epost: af@eltron.no
  • Nestleder: Anne Mette Grue, epost: agrue621@gmail.com
  • Kasserer: Tore Knudsen,  epost: tore.knudsen@tynset.kommune.no
  • Styremedlem: Daniel Glomb, epost: daniel.glomb@outlook.de
  • Styremedlem: Unni Irene Bakke, epost: unni-ba@online.no
  • Styremedlem: Per Kristian Evensen, epost: per.evensen@nok.no
  • Styremedlem: Mari Anne Gym Berg, epost: mari_anne_berg@hotmail.com
  • Styremedlem: Jostein Østvang, epost: joss_o@hotmail.com
  • Varamedlem: Mali Nordvang Rundfloen, epost: mali.noru@gmail.com
  • Varamedlem: Linn Irén Humlekjær, epost: linn@humlekjaer.no 

Jaktprøveutvalget:

  • Leder: Anne Mette Grue
  • Medlemmer: Per Kristian Evensen, Unni Irene Bakke og Marianne Steenland

Utstillingsutvalget:

  • Leder: Arnfinn Frengstad
  • Medlemmer: Ragnar Alander og Mali Nordvang Rundfloen

Aktivitetsutvalget:

  • Leder: Mari Anne Gym Berg
  • Medlemmer: Trond Brørby, Arne Sandbakken, Erik Tømte og Jostein Østvang

Terrengansvarlig:

  • Per Kristian Evensen, Arve Løkken og Arne Sandbakken

Dommerutvalget:

  • Marianne Steenland;  epost: marianne@hundepensjonat.net
  • Ola Øie
  • Bjørn Schjølberg

Web:

  • Daniel Glomb og Linn Irén Humlekjær

Preller’n redaktør:

  • Arnfinn Frengstad (ansv.)
  • Kasper Slettan

Materialforvalter:

  • Arnfinn Frengstad
  • Kasper Slettan

Revisor:

  • Medlem: Siri J. Strømmevold
  • Medlem: Morten Sandbakken
  • Varamedlem: Per Østigård

Valgkomite:

  • Leder: Trine Økseter Knudsen
  • Medlem: Jardar Kilsti Nordeng
  • Medlem: Trond Brørby 
  • Varamedlem: Øyvind Streitlien

Kontakt Østerdal Fuglehundklubb på epost: post@fuglehundklubben.no